Stylowe podłogi drewniane

Drewniane podłogi są bardzo stylowe, ponieważ pasują do każdego pomieszczenia, czy to mieszkania czy domu. Można wybrać nie tylko ciekawy kolor, ale również rodzaj ponieważ są gładkie, matowe, a nawet ze specjalnymi rysami imitującymi drewno. Najczęściej wybierane w sklepie są panele podłogowe ponieważ bardzo szybko się je kładzie i służą na wiele lat. Kolorystyka to głównie odcienie beżu, brązu, wiśni, szarości a także czarnego. Wysokie klasy podłogi drewniane są wykonywane bardzo fachowo i dlatego ich cena jest o wiele wyższa.

Drewniane podłogi są bardzo stylowe, ponieważ pasują do każdego pomieszczenia, czy to mieszkania czy domu
Autor zdjęcia: Paintzen

Natomiast średniej klasy podłogi drewniane kosztują około pięćdziesiąt złotych za metr kwadratowy, a im bardziej gatunkowe tym cena wzrasta. Zaletą jest to że montaż jest bardzo łatwy i praktycznie każdy może to wykonać. Nawet wykończenia są specjalnie dobrane do stylu podłóg, tak aby całość wygląda fachowo. Podłogi drewniane pasują do stylu mebli, dlatego z łatwością można stworzyć styl nowoczesny, romantyczny, czy nawet renesansowy. Kupowane są nie tylko do domu czy mieszkania, ale również do biura, restauracji a nawet apartamentu hotelowego.

Jakość podłóg drewnianych

Podłogi drewniane są wysokiej jakości o czym przekonać się można w sklepie meblowym. Nie tylko za pomocą dokładnego sprawdzenia ale również odczytując ważne informacje na certyfikatach produktowych. Poza tym podłogi te są zamawiane praktycznie z całego świata dlatego jest tak ogromna różnorodność na rynku. Nawet sklepy internetowe oferują podłogi drewniane w bardzo dobrym stylu. Najczęściej spotykane ą dębowe ponieważ deski są bardzo twarde. Innym rodzajem są jesionowe, bambusowe, kasztanowe, a także wykonane z drewna egzotycznego. Dla wyjątkowo zasobnych klientów są produkowane odcienie czerwonej podłogi czy nawet białej.